Dočkáme se i my výsadby nových alejí?

Dočkáme se alejí?

Při jarních toulkách krajinou narážíme pravidelně na nově vysazené aleje. Dotační programy zřejmě fungují a některé obce této příležitosti dokáží využít. Doufejme, že i u nás se záležitost s výsadbou posune dál a více zastupitelů si uvědomí, že tato finančně nenáročná aktivita, na jejíž realizaci jsou připraveni dobrovolníci nejen z řad našeho spolku, má významný dopad do kvality života v obci.

Nové aleje z Benešova nad Černou

Vypravíte-li se se z Benešova na Vysoký Kámen (865 m.n.m.) neujdou vaší pozornosti nově vysazené aleje z Benešova směrem na osady Kamenice a Dluhoště.

Dočkáme se alejí?

Kolem obce vysadili šest lipových alejí

Datum: 17.4.2018 Autor: (mrk) Zdroj: Mladá fronta DNES Rubrika: Jižní Čechy Strana: 16

Dříteň. Za pouhý den se podařilo okolo Dřítně na Českobudějovicku vysadit šest lipových alejí. O uplynulé sobotě se o to ve svých vesnicích postarali obyvatelé dříteňských místních částí Malešice, Chvalešovice, Strachovice, Velice, Záblatí a Záblatíčko. Stalo se tak u příležitosti letošního 100. výročí vzniku republiky. Nová stromořadí tvoří dohromady sto lip, českých národních stromů. Například na návsi v Malešicích se do práce pod dohledem zahradníka pustily přibližně dvě desítky lidí.