Sázeli jsme v Chlumu a Sedlci

V neděli proběhlo sázení ovocných stromů v Chlumu a Sedlci.

Akce se zúčastnila dobrá pětadvacítka dobrovolníků. Počasí bylo luxusní, někteří dorazili v kraťasech či krátkém rukávu. Všem patří veliké děkujeme!

Kde a kolik

V Sedlci jsme dosázeli šest hrušní na první louku stromořadí ke hradu. V Chlumu jsme letos sázeli Na Mezích na dolní mezi, kam se vešlo dvaadvacet hrušní a jabloní, a to díky panu Syslovi a panu Švetešovi, kteří souhlasili s výsadbou na jejich pozemcích. Vloni tomu bylo podobně na horní mezi, kde nám vyšli vstříc pan Petroušek a pan Štěpán. Panu Petrouškovi se sázení zalíbilo a letos se k nám připojil s vlastní výsadbou a na jiném svém pozemku vysadil dalších šest stromů. Všem čtyřem děkujeme.

Návštěva

Také jsme měli radost z návštěvy našich přátel z rakouského Grünbachu a Mitterbachu, kteří přijeli (někteří dokonce na kole) zkontrolovat, jak roste jejich hrušeň Římská máslovka, kterou v loňském roce společně zasadili.

Reportáž ČT2

Nezbývá než podat vysvětlení, jak se k nám dostala Česká televize. Přísaháme, že to nebyl vůbec náš plán! Ve čtvrtek před akcí se nám ozval redaktor pořadu Nedej se, že by rád natočil o našem spolku kratičkou reportáž. Našel si nás na webu Nadace VIA, od které jsme v programu Živá komunita získali na náš projekt grant. Reportáž by měla vysílat ČT2 v neděli 15. prosince dopoledne v Občanských novinách v rámci pořadu Nedej se.